Kobiety i mężczyźni

Pogadajmy o tym,
co nas łączy,
co nadal różni
i jak się dogadać

Dużo mówimy w Polsce o prawach kobiet, ostatnio także o prawach mężczyzn. Już czas na dobrą, otwartą rozmowę między kobietami a mężczyznami w Polsce – o tym, jak moglibyśmy się lepiej dogadywać i współpracować. Wspólnie z naszymi partnerami zapraszamy na dialogi w poprzek różnic płci!

5 tematów do rozmowy!

ROLE SPOŁECZNE | 27 listopada
Prawdziwy mężczyzna i idealna kobieta?

Macho czy empatyczny partner? Kobieta sukcesu czy matka-Polka? Otaczają nas różne wzory męskości i kobiecości. Czy musimy wybierać? Czy te wzory są pomocne? Ten dialog będzie dotyczył ról przypisywanych kobietom i mężczyznom, oczekiwań względem obu płci i tego, czy potrafimy o nich rozmawiać.

PRACA | 11 grudnia
Kto zarządza, a kto współpracuje?

Czy kobiety i mężczyźni pracują tak samo? Czy powinni zarabiać po równo? Kto lepiej kieruje zespołami? Jak się dogadujemy w sprawach zawodowych? W tym dialogu będziemy rozmawiać o tym, jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy, o szansach zawodowych kobiet i mężczyzn, o równości, konkurencji i nierównościach.

PIENIĄDZE | 9 stycznia
Kto wydaje, a kto oszczędza?

Wolisz być głównym żywicielem czy mieć wspólny budżet? Czy zarobki mają płeć? Kto jest oszczędny, kto rozrzutny? Kto zaciąga kredyty, a kto z nimi zostaje? Czy pieniądze wciąż „rządzą” w związkach? W tym dialogu porozmawiamy o tym, jaką rolę odgrywają pieniądze pomiędzy kobietami a mężczyznami.

RODZICE | 22 stycznia
Kto przytula, a kto dyscyplinuje?

Jaką matką chcesz być dla swoich dzieci? A jakim ojcem? Czy rodzice mogą spierać się o wychowanie swoich dzieci? Jakie mamy wobec nich oczekiwania? Na tym treningu porozmawiamy o byciu rodzicem w Polsce, o naszych oczekiwaniach wobec siebie nawazjem i o tym, skąd bierzemy nasze wzorce rodzicielstwa.

DOM | 5 lutego
Kto zajmuje się dziećmi, a kto robi remont?

Kto u Ciebie prowadzi dom? Kto był na urlopie rodzicielskim? Jak podejmujecie wspólne decyzje? Dlaczego w wielu domach gotowanie i opieka nad dziećmi to nadal obowiązek kobiet? Czy remonty i samochody muszą być domeną mężczyzn? Na tym treningu porozmawiamy o naszych domach i tym, czy jesteśmy gotowi na nowe modele domowej współpracy.

Co zrobimy?

Co z tego wyniknie?

Efektem tego projektu będzie zarys możliwego porozumienia między kobietami i mężczyznami w Polsce. W każdym obszarze – pracy i kariery, ról społecznych, zarządzania pieniędzmi, wychowania dzieci i dzielenia obowiązków domowych – określimy wspólny grunt, na którym możemy budować współpracę płci.

Mapa dialogu

Do każdego tematu poruszonego na dialogu powstanie prosta prezentacja pokazująca, w czym uczestnicy się zgadzali i jak o tym mówili

Przepisy na dobrą rozmowę

Do każdego tematu poruszonego na dialogu powstanie prosta instrukcja, jak samemu o tym porozmawiać w rodzinie, w pracy, w związku

Raport dla partnerów

Naszym partnerom przedstawimy poszerzone wnioski z wszystkich dialogów na specjalnych spotkaniach

Partnerzy projektu

Partnerzy merytoryczni serii „Mężczyźni i kobiety”

Podobają Ci się nasze działania? Jesteśmy otwarci na darczyńców, partnerstwa
i wolontariuszy
. Napisz albo zadzwoń do nas!

E-mail : kontakt@fnw.org.pl Telefon: 509 028 799