Dialog online: Jak media wpływają na nasze postrzeganie rzeczywistości?

W kwietniu 2021 r. w spotkaniu wzięła udział różnorodna grupa osób z całej Polski, zarówno z małych miejscowości, jak i dużych miast. Uczestnicy zaczęli od wspólnego zastanowienia się nad tym, czym jest dla nich dobra rozmowa. Wskazali wartości takie jak „poczucie bycia słuchanym” i wzajemne zaufanie. Grupa zdecydowała, że chce rozmawiać o tym, jaki wpływ mają media na to, jak ludzie postrzegają rzeczywistość.

uczestnik-1.png

„Najciekawsze było to, jak jedna z osób pokazała, że ma zupełnie inny światopogląd od pozostałych. To było przełomowe dla całego spotkania.”

Rafał

 
uczestnik-4.png

„Dialog to dla mnie rozmowa, otwartość, chęć poznania zdania innego człowieka.”

Paulina

 
uczestnik-3.png

„Przyszedłem z nastawieniem, że będę musiał się bronić przed atakiem. Okazało się, że warunki są bezpieczne, bo ludzie zaczęli mówić o swoich wewnętrznych bolączkach.”

Michał

Co to jest dialog wspólnotowy

Dialogi wspólnotowe to nasz sposób pracy z polaryzacją światopoglądową. Organizujemy je w różnych miejscach w Polsce, a w związku z trwającą pandemią – także online. Zapraszamy na spotkanie, łączymy nieznajomych i tworzymy warunki do szczerej rozmowy. Celem dialogów wspólnotowych nie jest kompromis, tylko uszanowanie różnicy i znalezienie tego, co nas łączy. Po drodze szukamy nowego sposobu rozmowy w podzielonej Polsce.

Partnerzy projektu „Co nas łączy”:

adenauer_logo.png